Boşanma Avukatı

Boşanma avukatı, boşanma davalarında tarafları yasal olarak temsil eden ve hukuki danışmanlık sağlayan avukattır. Boşanma süreci oldukça karmaşık olabilir ve evliliğin sonlandırılmasıyla ilgili birçok hukuki konuyu içerir, bu nedenle tarafların tecrübeli bir boşanma avukatından profesyonel yardım alması önemlidir.

Boşanma avukatında bulunması gereken özellikleri özet olarak şu şekilde sıralamak mümkündür;

Danışmanlık: Boşanma süreci, tarafların maddi ve duygusal açıdan zorlu bir dönemidir. İyi bir Boşanma avukatı, müvekkillerine yasal hakları ve seçenekleri konusunda rehberlik eder, onları olası sonuçlar ve alternatif çözümler hakkında bilgilendirir.

Belgelerin Hazırlanması: Boşanma davası, bilgi, belge ve dokümanların eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve hukukumuzda yer alan süreler içerisinde ilgili mahkemeye sunulması gereken bir dava türüdür. Boşanma avukatı, hangi belgelerin hazırlanacağı, hangi belgelerin sunulup hangilerinin sunulmayacağı hususunda gerekli hazırlığı ve bilgilendirmeyi yapar ve bu belgelerin mahkemeye sunulmasına yardımcı olur.

Müzakere ve Uzlaşma: Anlaşmalı ve çekişmeli Boşanma davaları sırasında taraflar arasında mali durum, mal paylaşımı, velayet ve nafaka gibi konularda anlaşmazlıklar yaşanmaktadır. Boşanma avukatı, müvekkili adına müzakere ederek uzlaşma yollarını arar ve en iyi sonucu elde etmeye çalışır.

Mahkeme Temsili: Boşanma davası genellikle çekişmeli boşanma davası olarak görüldüğü için mahkemede müvekkil temsili çok önemlidir. Boşanma avukatı, müvekkilini mahkemede temsil eder ve hakim önünde gerekli argümanları sunar.

Boşanma avukatları, boşanma ve aile hukuku konusunda uzmanlaşmış avukatlardır. Bu alanda deneyimli bir avukat, müvekkillerine adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde rehberlik ederek boşanma sürecini mümkün olan en düşük stres seviyesinde geçirmelerine yardımcı olabilir.

 

Ankara Boşanma Avukatı Hüseyin Emre DERELİ Ankara ilinde boşanma, velayet, nafaka davalarına ilişkin uyuşmazlıklarda taraflara boşanma avukatı Ankara kadrosu ile avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti sunmak amacıyla Dereli Avukatlık Bürosunu kurmuştur.

İşinin ehli tecrübeli boşanma avukatı bulmak ve onunla çalışmak çok önemlidir. Ankara Boşanma Avukatı Avukat Hüseyin Emre Dereli yıllar içinde edindiği tecrübe ile müvekkillerinin hiçbir hak kaybı yaşamaması için büyük bir dikkat ve özen ile çalışmaktadır.

Boşanma aşamasına gelen kişiler anlaşmalı ya da çekişmeli olarak boşanabilirler. Her iki durumda da boşanma avukatı ile çalışmayan kişiler hem maddi hem manevi olarak zararlı çıkmaktadırlar. Maddi açıdan bu zarar boşanma avukatı ücretinin çok üstünde olabilmektedir.

Ankara Çukurambar Lavida City’de bulunan avukatlık ofisimizde yılların getirdiği tecrübe ile özellikle anlaşmalı veya çekişmeli boşanma davaları konusunda etkin, hızlı ve çözüm odaklı çalışan Ankara boşanma avukatı Hüseyin Emre DERELİ’ye, 0312 260 06 06 numaralı hat üzerinden 08:00 – 20:00 saatleri arasında ulaşabilir, acil avukatlık hizmeti ihtiyaçlarınızda 7 gün 24 saat 0554 383 83 95 numaralı hat üzerinden irtibat sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avukat Ücret Teklifi

Aşağıda yer alan formu doldurduğunuz takdir de, yetkili Dereli Hukuk Bürosu avukatları sizi arayarak fiyatlandırma hakkında bilgi verecektir.

    Sorunuzu yazınız
    Ankara Dereli Avukatlık
    Merhaba. Ben Avukat Hüseyin Emre Dereli.
    Soru veya taleplerinizi buradan veya 0 (312) 260 06 06 numaralı telefon hattımızdan iletebilirsiniz.