Çayyolu Boşanma Avukatı

 

Günümüzde çeşitli nedenlerden dolayı, eşler arasında bir takım anlaşmazlıklar olabilmektedir. Bu anlaşmazlıklar, zamanla çözülmediği ya da önüne geçilmediği taktirde; geri dönüşü olmayan olaylar yaşanabilmektedir. Böyle durumlarda taraflar tekrar eş olamamakta ve yollarını ayırmak istemektedir. Çayyolu Boşanma Avukatı olarak başta Tüm Türkiye’de olmak üzere başkentimiz olan Ankara’da ve Çayyolu genelinde boşanma davaları alanında uzman avukatımız olan Avukat Hüseyin Emre DERELİ tarafından takip edilebilmekte ve tarafların tüm hakları başarılı bir şekilde avukatımız tarafından sağlanmaktadır. Avukatımız, tüm mahkemeleri tanımakta ve mahkemeler tarafından mevcut olan süreçlere oldukça hakim olmaktadır.

cayyolu-avukati

Çayyolu Boşanma Avukatı olarak, aralarında bir takım sorunları olan ve artık eş olarak kalamayacak tarafların, anlaşmalı ya da çekişmeli olarak boşanma davalarını açıyor, takip ediyor ve sonuçlanana kadar tarafların yanında bulunuyoruz. Anlaşmalı boşanma davaları şartlarını taşıyanlar için anlaşmalı boşanma davası, çekişmeli boşanma türüne uygun olan taraflar için ise çekişmeli boşanma davasının açılabilmesi için gereken tüm işlemleri başarılı bir şekilde yapmaktayız. Avukat ile çalışmayan kişilerin yaşadığı büyük sorunların önüne geçebilmek, yoğun yargı sisteminde kısa sürede olumlu sonuçlara ulaşabilmek ve mutlu bir sayfa açabilmek için alanında uzman avukat olan Avukat Hüseyin Emre DERELİ tarafından destek alabilirsiniz. Açacak olduğunuz davanın tüm aşamasında, alanında uzman olan avukatımız sizlere oldukça büyük fayda sağlayacak olup, sizlere daha önce hiç yaşamadığınız kaliteli bir hukuki süreç yaşatmış olacaktır. Çayyolu Boşanma Avukatı olarak hizmet vermekte olan Avukat Hüseyin Emre DERELİ, siz değerli müvekkillerinden gelecek olan tüm soruları yanıtlamakta, her türlü konuda danışmanlık sağlamakta ve yargılama sürecini başarılı bir şekilde yönetmektedir.

Çayyolu Boşanma Nedenleri Ne Olabilir?

Boşanma nedenleri, ülkemizde geçerli olmakta olan kanunlarda belirtilmiş olup, Türk Medeni Kanununda boşanma nedenleri listelenmiş durumdadır. Boşanma süreci aşağıda yer alan nedenlerden dolayı gerçekleşebilmektedir. Bunları listelemek gerekirse;

 • Zina Nedeniyle Boşanma (Türk Medeni Kanunu 161. Madde)
 • Hayata Kast Nedeniyle Boşanma (Türk Medeni Kanunu 162)
 • Pek Kötü Muamele Nedeniyle Boşanma (Türk Medeni Kanunu 162)
 • Onur Kırıcı Davranış Nedeniyle Boşanma (Türk Medeni Kanunu 162)
 • Suç İşleme Nedeniyle Boşanma (Türk Medeni Kanunu 163)
 • Haysiyetsiz Hayat Sürme Nedeniyle Boşanma (Türk Medeni Kanunu 163)
 • Terk Nedeniyle Boşanma (Türk Medeni Kanunu 164)
 • Akıl Hastalığı Nedeniyle Boşanma (Türk Medeni Kanunu 165)
 • Evlilik Birliğinin Sarsılması (Şiddetli Geçimsizlik) Nedeniyle Boşanma (Türk Medeni Kanunu 166/1)
 • Anlaşmalı Boşanma (Türk Medeni Kanunu 166/3)
 • Fiili (Eylemli) Ayrılık Nedeniyle Boşanma (Türk Medeni Kanunu 166/4)

Olarak sıralamak ve listelemek mümkün olabilmektedir.

Çekişmeli Boşanma Davası Açmak İçin İstenen Evraklar Nelerdir?

 • Telefon mesajları,
 • Delil Listesi,
 • Kredi kartına ait hesap dökümleri ve hesap kesim bilgileri,
 • Telefon operatöründen çıkan arama dökümleri,
 • Nafaka talepleri,
 • Maddi ve manevi tazminat talepleri,
 • Sosyal medya paylaşımları,
 • Adli vaka oluşan durumlarda bunlara ait ifade tutanakları,
 • Eğer varsa darp raporları,

çekişmeli boşanma davası açabilmek için, talep edilen evraklar arasında yer almaktadır.

Boşanma davası açabilmek için aile mahkemelerine bir dava dilekçesi, davayla ilgili elde edilen deliller, kimlik fotokopileri ve avukat ile dava açılacaksa avukat vekaletnamesinin bir örneği dava açılırken aile mahkemelerine verilmesi yeterli olacaktır. Hazırlanacak olan dava dilekçesinde; boşanma sebepleri açık ve detaylı olarak açıklanmalı, sebeplere dair elde edilen deliller detaylı olarak bildirilmeli ve ispatlanmalı, hukuki nedenler ve talepler de net bir şekilde açıklanması gerekmektedir. Hazırlanacak olan dava dilekçeleri, adliyelerde yer alan tevzi bürolarına sunulmaktadır. Tevzi büroları davaya dair esas numarası vermekte ve davanın hangi mahkeme tarafından görüleceğine karar vermektedir.

Ülkemizin başkenti olan Ankara’nın tüm ilçelerinde hizmet vermekte olan avukatımız, almış olduğu eğitimler ve başarılı kurslar sonucunda siz değerli müvekkillerine hizmet vermektedir. Hizmet verdiği sırada, tüm müvekkilleri tarafından oldukça büyük oranda mutlu geri dönüş almış olup, her zaman girmiş olduğu davaları kazanan ve onunla çalışan danışanlarını mutlu sona getirecek olan hamleleri yapmayı başarmıştır. Başta boşanma davaları olmak üzere her türlü konuda başarılı bir şekilde danışmanlık yapmakta olan Avukat Hüseyin Emre DERELİ ile Çayyolu Boşanma Avukatı anlamında çalışma yapabilir, yaşamış olduğunuz problemleri kendisine aktararak, süreçle ilgili olumlu bir yorum alabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz durumla ilgili olarak ne yapacağınızı bilmediğiniz anlarda, kendisinin vereceği yönergeler ile hukuki alanda başarıya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Avukat Ücret Teklifi

Aşağıda yer alan formu doldurduğunuz takdir de, yetkili Dereli Hukuk Bürosu avukatları sizi arayarak fiyatlandırma hakkında bilgi verecektir.

  Sorunuzu yazınız
  Ankara Dereli Avukatlık
  Merhaba. Ben Avukat Hüseyin Emre Dereli.
  Soru veya taleplerinizi buradan veya 0 (312) 260 06 06 numaralı telefon hattımızdan iletebilirsiniz.